Ankara Radyo Banko

Ankara radyoları ve Ankara yerel radyoları arasında yer alan Ankara Radyo Banko, Ankara içi ve çevresinden FM 99.1 frekansı üzerinden dinlenmektedir. Diğer Ankara yerel radyolarında olduğu gibi Ankara Radyo Banko’yu da internet üzerinden, istediğiniz her yerden dinleme şansına sahip olursunuz ki radyo dinlemek bir özgürlüktür. Dolayısı ile Ankara Radyo Banko sizi, kendisini dinlemek için Ankara’da olmakla zorlamaz.

Ankara radyoları arasında yer alan Ankara Radyo Banko’nun yayın formatı Ankara’ya özgü oyun havalarıdır. Ankara havaları olarak da isimlendirebileceğimiz bu müzikler dolayısı ile de Ankara Radyo Banko tüm Ankara’lılar tarafından bilinmektedir. Radyonun çok özel ve geniş bir dinleyici kitlesi bulunmaktadır.

Yöresel müzik ve Ankara denildiğinde akla oyun havaları; hatta düğün müzikleri gelmektedir. Ankara radyoları arasında ise bu müzikleri en sık Ankara Radyo Banko’da dinlersiniz. Söz konusu bu müzikler aslında sadece Ankara’lılar değil, tüm İç Anadolu bölgesi tarafından çok sevilerek dinlenmektedir.

Ankara’nın Eğlence Radyosu şeklinde bir sloganı bulunan Ankara Radyo Banko, başarısını öncelikle tecrübeli çalışanlarından, sonrasında da eğlenceyi seven dinleyenlerinden almaktadır. Sevilen Ankara havalarına örnek vermek istersek: Ankara’nın Bağları, Çekirge, Hayatı Tesbih Yapmışım, Korkma Düzelir Be Kanka, Gelirsen Ekim’e Gelmezsen Kasım’a Kadar… Bu şarkıları söyleyen isimler ise genellikle Ankaralı eki almaktadırlar. Ankaralı Coşkun, Ankaralı İbocan, Ankaralı Turgut, aramızdan ayrılan ama onu asla unutmnayacağımız Ankaralı Namık, Ankaralı Ayşe Dinçer…

Ankara yerel radyoları arasında yer alan Ankara Radyo Banko’yu genel olarak Ankara ve İç Anadolu bölgesinden FM 99.1 frekansından dinlenebilirsiniz. Bunun haricinde de şu an olduğu gibi internet üzerinden radyo dinleme olanağını değerlendirerek dünyanın dört bir yanından dinleyebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*