Adıyaman Güney Radyo

Adıyaman Güney Radyo

Adıyaman Güney Radyo, Adıyaman radyoları arasında yer almaya ve Adıyaman ve çevre sinde yayın yapmaya 1994 yılı itibari ile başlamıştır. Adıyaman’ın Özgür Sesi sloganını kullanmakta olan Adıyaman Güney Radyo, yıllar geçtikçe tecrübesine tecrübe katmış ve her geçen gün sloganının hakkını daha çok vermeye başlamıştır. Adıyaman’ın kültürel mirasını Adıyaman radyoları arasında yer alması dolayısı ile dinleyenlerine türküler ve halk müzikleri ile anlatmayı tercih etmiştir.

Konumu dolayısı ile kültürel açıdan çok değişim yaşamamış olan Adıyaman, Adıyaman Güney Radyo’da en iyi halk müzikleri, saz şiiri ve halk şiirleri ile ifade edilmektedir. Çünkü geleneksel anlamda bakıldığında Adıyaman müzik ve şiir kültüründe de herhangi bir değişim söz konusu olmamıştır.

Adıyaman radyoları arasında yer alan Adıyaman Güney Radyo bünyesinde hem radyo dinleyicilerinin, hem de bölge insanının yakından tanıyıp sevdiği başarılı programcılar toplanmıştır. Hatta zaman zaman yerel sanatçıları da Adıyaman Güney Radyo’da dinleyebilir ve günün farklı zamanlarında coşabilir, hüzünlenebilirsiniz. Sadece halk müziği ve türküler değil, özgün müzikler de Adıyaman Güney Radyo’da dinleyenlerle buluşmaktadır.

Adıyaman ve çevresi dahil olmak üzere ülkemizi ve dünyayı ilgilendiren haberleri de Adıyaman Güney Radyo frekanslarından alabilirsiniz. Sadece Adıyaman ve çevresinde değil, internet üzerinden sesini dünyaya ulaştıran Adıyaman Güney Radyo’yu FM 93.5 frekansı üzerinden Adıyaman’da, internet üzerinden ise dünya genelinde dinleme şansını elde edebilirsiniz.

Adıyaman Güney Radyo İletişim

Adıyaman Güney Radyo Adres: Gölebatmaz Caddesi. Belediye Karşısı. Kat:4 Adıyaman
Adıyaman Güney Radyo Telefon: (0416) 213 75 80

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*