Adana Radyo Başkent

Adana Radyo Başkent

Adana Radyo Başkent, Adana radyoları arasında yer almakta olup, yayın hayatına 27 Eylül 1995 itibari ile başlamıştır. 2000 yılı itibari ile ise Başkent Üniversitesi bünyesine dahil olmuş ve yayınlarına da Başkent Üniversitesi’nde yer alan stüdyosundan devam etmiştir.

Adana Radyo Başkent, 24 saat kesintisiz olarak sürdürmekte olduğu yayınlarını dinleyicilerine, Adana radyoları arasında en kaliteli şekli ile ileten isimler arasında yer almaktadır. Adana ve çevresinde 91.6 frekansı üzerinden dinlenebilen Adana Radyo Başkent’i diğer şehirlerden hatta dünyanın diğer ülkelerinden ise internet aracılığı ile rahatlıkla dinleme şansına sahip olabilirsiniz.

Bilindiği gibi ülkemizin önde gelen yüksek öğretim kurumları arasında yer alan Başkent Üniversitesi bünyesinde yer almakta olan Adana Radyo Başkent, başarısını biraz da buna borçludur. Dinleyicileri hem üniversite öğrencileri hem de Adana halkı ile birlikte, Adana’lı olan ancak farklı yerlerde yaşayan kişilerden oluşmaktadır. Radyonun diğer Adana radyoları arasında daha önde olmasının nedenlerinden bir diğeri de, yayıncılarının bu alanda eğitim almış kişilerden oluşmasıdır. Bu noktada şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki: Adana Radyo Başkent’te hizmet vermekte olan yayıncılar, Türkiye’nin radyoculuk sektöründe çok daha uzun seneler hizmet verecek isimlerdir.

Daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi Adana Başkent Üniversitesi’nden yayın yapmakta olan Adana Radyo Başkent, bu sayede gençlerden aldığı enerjiyi yayınlarına yansıtmaktadır. Bununla da kalmayıp, yayıncılarının da Adana Başkent Üniversitesi’nden olması dolayısı ile gençliğin sorunları ve diğer eğitim sorunlarına daha fazla eğilmekte ve bu sayede Adana Başkent Üniversitesi’nde yeni eğitim kuramlarının takip edilmesi sağlanmaktadır.

Adana Radyo Başkent’te sadece eğitim ve gençlik sorunları değil; buna ek olarak en yeni şarkılar, sinema haberleri, vizyona girenler, en iyi müzik listeleri ve gündemdeki konular da tartışılmaktadır. Sizler de Adana Radyo Başkent dinleyip, aynı zamanda radyonun sitesi ya da sosyal medya hesapları üzerinden isteklerinizi iletebilir, hatta canlı yayınlara katılarak sohbetlere ortak olabilirsiniz.

Adana radyoları arasında yer alan Adana Radyo Başkent iletişim bilgileri ise şu şekildedir…

Adana Radyo Başkent Adres: Yeni Mahalle 87071 Sokak Bozkurtlar Rezidans No:52 İç Kapı No:3 Seyhan Adana
Adana Radyo Başkent Telefon: (0322) 204 00 01

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*