Adana Radyo Güney

Adana radyoları ve Adana yerel radyoları arasında yer alan Adana Radyo Güney ile ilgili bilgileri sizlerle ilerleyen bölümlerde paylaşacağız. Erkan Eğitim Kurumları bünyesinde yayınlarına devam eden ve diğer Adana radyoları ve Adana yerel radyolarında olduğu gibi Adana ve çevresinde FM 99.2 frekansında dinleyebileceğiniz Adana Radyo Güney’i, Türkiye; ya da günyanın farklı illerinden de, internet aracılığı ile rahatlıkla dinleyebilirsiniz.

Adana radyoları ve Adana yerel radyoları arasında yer alan Adana Radyo Güney yayın hayatına 1994 yılında Türkçe pop müzik ile başlamış, ancak 1999 yılında Erkan Eğitim Kurumları bünyesine dahil olmuştur. Ve sonrasında da yayın tarzını değiştirerek, alternatif müzik, özgün, etnik, Anadolu pop, Anadolu rock, Türk halk müziği ağırlıklı yayınlarını gerçekleştirmeye devam etmiştir.

Adana Radyo Güney, yayınlarını, son dönemlerde gerçekleşen teknolojik yeniliklere paralel olarak bilgisayar üzerinden gerçekleştirmeye başlamıştır. Söz konusu yayınlar Erkan Eğitim Kurumları bünyesinde radyo istasyonunda gerçekleşmektedir. 1 KW vericiye sahip olan Adana Radyo Güney, yayınlarını Adana ve çevre ilçelere sunmaktadır.

Adana radyoları ve Adana yerel radyoları arasında yer alan Adana Radyo Güney’in 24 saat kesintisiz devam eden yayınlarının sekiz saati anonssuz; 16 saati ise canlı yayınlarla devam etmektedir. Yayın tarzı ile hedef kitlesinin duygularına hitap etmenin yanında, Adana Radyo Güney’de, tarihi ve kültürel unsurlara dikkat edildiği gibi, günümüz modern müziğine de yer verilmektedir. Bu anlamda müzik yelpazesinin çok geniş olduğunu belirtmeliyiz.

Adana radyoları ve Adana yerel radyoları arasında yer alan Adana Radyo Güney, kurulduğu ilk günden bu yana, en iyisi olma felsefesi ile hareket etmiştir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*