Radyoya Nasıl İstek Gönderilir?

Radyo dinlerken, özellikle de kesintisiz canlı radyo dinlerken, pek çok kişi yapılan yayına aktif olarak dahil olmak ister. Bu nedenle, radyoya nasıl mesaj gönderebilirim ya da radyoya nasıl istek gönderilir sorularının yanıtlarını almak isterler. Bu nedenle biz de sizlere, kesintisiz canlı radyo dinlediğiniz sırada, radyo dinlerken araya sizin mesajlarınızın da girebilmesi adına, radyoya nasıl mesaj gönderebilirim ve radyoya nasıl istek gönderilir sorularının yanıtlarını aktarmak istedik.

Radyoya Nasıl İstek Gönderilir?

Radyo dinlerken; ya da kesintisiz canlı radyo dinlerken hepimiz, radyoya nasıl mesaj gönderebilirim sorusunun yanıtlarını merak ederiz. Bizler birilerinin mesajlarını ve istemiş oldukları şarkıları dinliyorsak, kendimiz de neden o platformda ismi geçen kişiler arasında yer almayalım değil mi? Bu noktada yapmanız gereken şeyin oldukça basit olduğunu belirtmek isteriz. Dilerseniz ilk olarak, radyoya nasıl istek gönderilir sorusunun zor yanıtından başlayalım:

Genellikle IRC platformlarında radyoya nasıl mesaj gönderebilirim sorusunun yanıtı için #Radyo kanalına girmek gerekir. Sonrasında, yazı yazılan yere şu komut yazılmalıdır: !istek şarkı mesaj… Bunu DJ’ler yayında anlattıklarında, anlatılan şeyi uygulamak radyo dinleyicileri açısından biraz zor gelebilir. Bir kaç kişinin isteğini görmenin sonrasında daha iyi anlayabilirler. İsterseniz biz de sizlere, IRC platformlarında istek gönderebilmeniz için bir örnek verebiliriz: !istek Levent Yüksel : Medcezir – Kolay gelsin Dj_Rambo. Şarkım önce sana, sonra da sesinin ulaştığı herkese gitsin. Teşekkürler.

Kısacası: radyoya nasıl istek gönderilir sorusunun yanıtı için IRC sohbet platformlarında doldurmanız gereken bir form yoktur. Komut uygulamanız gerekir. Bu durum herkes için kolay olmayabilir. Ancak eliniz alıştığında, istek hattına girmek durumunda da kalmazsınız. Peki ama siz yine de form doldurmak isterseniz ne yapmalısınız? Ya da kesintisiz canlı radyo dinlerken IRC sohbet platformunda değilseniz? Sohbetçi değil de sadece bir kesintisiz canlı radyo dinleyicisi iseniz? İşte şimdi işiniz oldukça kolay.

Radyo dinlerken istek göndermek için yapmanız gereken tek şey, aşağıda bulunan formu doldurmak. Bu formda, neyi nereye yazacağınız sizlere net olarak sorulmaktadır. İsminizi en üste, istemiş olduğunuz şarkıyı bir altına, mesajınızı da en alta yazmanız yeterli olacaktır. Sonrasında isteğinizi, yayında bulunan DJ’e rahatlıkla gönderebilirsiniz.


8 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*